Podaruj 1% podatku - KRS: 0000016179

PeKaO S.A : 68 1240 1402 1111 0010 3608 8343

Aktualności

Zobacz więcej...

Z życia WTZ - karnawał 2018-02-19 | 12:01:05

Z życia WTZ - karnawał

13 lutego oficjalnie zakończyliśmy czas karnawału.

Pożegnaliśmy go ...

>> Czytaj dalej...

Podziękowania 2017-12-19 | 10:10:21

Podziękowania

                             ...

>> Czytaj dalej...

Zapisz się do newsletter'a

Pracownia techniki majsterkowania

 

           Pracownia techniki i majsterkowania jest najchętniej wybieraną przez mężczyzn formą terapii. Na jej wyposażeniu znajdują się urządzenia zarówno do drobnego majsterkowania jak i wykonywania prac remontowo- wykończeniowych. Praca opiera się głównie na ręcznej i mechanicznej obróbce drewna i materiałów drewnopodobnych, ale uczestnicy pod kierunkiem instruktora zajmują się także drobnymi pracami konserwacyjnymi na terenie Warsztatu. Pod ich opieką są również ozdobne drzewka , trawnik wokół budynku. Dbają o ład i porządek w pomieszczeniach piwnicznych, które służą jako magazyn. 

W sezonie zimowym na sprawnych ruchowo uczestnikach
                   z tej pracowni spoczywa zadanie odśnieżania podjazdu do budynku Warsztatu i terenu wokół niego. Dzięki takiej różnorodności prac podopieczni uczą się zaradności osobistej oraz rozwiązywania problemów w sytuacjach awarii związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Czują się odpowiedzialni za stan techniczny urządzeń i sprzętu warsztatowego, bardzo chętnie realizują wszystkie prace związane z ich naprawą czy remontem.   

 W tej pracowni również zwraca się uwagę na przygotowywanie zawodowe. Dzięki znajomości obsługi różnorodnych narzędzi oraz prostych maszyn osoby mogą znaleźć zatrudnienie przy wykonywaniu prostych prac fizycznych


Akcje wspierają: